ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях


Головнa

I.Отримання водню

II.Зберігання водню

III.Використання водню

Наукова звітна сесія

титул

Тези доповідей 2011

титул

Тези доповідей 2012

титул

Тези доповідей 2013

титул

Тези доповідей 2014

титул

Основные направления развития водородной энергетики (обзор)

титул

Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Про найважливіше:


Спосіб конверсії СО2 - побічного продукту процесу отримання водню, шляхом електрохімічно активованого карбоксилювання фторвмісних органічних сполук з одержанням фторованих кислот та амінокислот

Області застосування

Передбачається використання здобутих результатів електрохімічно активованої конверсії діоксиду вуглецю і C12 фреонів, електрохімічного карбоксилювання фторованих амінів для проведення процесів в оптимальних умовах з одержанням цінних фторовмісних карбонових кислот, амінокислот, які широко використовуються при отриманні лікарських препаратів, інших біологічно активних речовин.

Короткий опис

Електрохімічний процес, який дозволяє здійснити конверсію діоксиду вуглецю в м'яких умовах та призводить до синтезу комерційно важливих органічних продуктів.

Очікувані властивості

Розроблені методи електрохімічно активованої конверсії діоксиду вуглецю у фторовмісні органічні сполуки характеризуються високими виходами цільових продуктів, легкістю в управлінні процесами, гнучкістю та екологічної сумісністю виробництва.

Переваги

Отримання фторовмісних карбонових кислот, амінокислот в рамках традиційних методів синтезу, як правило, вимагає використання екологічно шкідливих і дорогих вихідних сполук, каталізаторів, застосування жорстких умов, тощо.
Електрохімічні методи розкривають можливість синтезу цінних фторовмісних продуктів шляхом конверсії діоксиду вуглецю, фреонів, кабоксилювання імінив в м'яких, екологічно сумісних умовах в одну стадію, часто з доступної сировини.

Конкуренти

Немає

Стан розробки

Раніше авторами вперше вивчені процеси електрохімічного карбоксилювання ацилгалогенідів, галогенсодерожащіх полімерів та ін., показана можливість введення діоксиду вуглецю у фторовмісні аліфатичні сполуки, фторовмісні іміни.
В останній час ними з’ясовані оптимальні умови (природа реагентів, матеріалу електродів, середовища, режим електролізу, тощо) проведення виявлених процесів, вплив різних чинників на склад та вихід фторовмісних продуктів.

Інтелектуальна власність

Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України.

Контактна інформація

Виконавець: Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України

Проект №6 «Розробка фундаментальних основ створення нових наноструктурованих систем для процесів електрохімічного виділення водню та відновлення кисню для паливних елементів»

Контактна особа:

Тітов Володимир Євгенович

Е-mail:titov@inphyschem-nas.kiev.ua