ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях


Головнa

I.Отримання водню

II.Зберігання водню

III.Використання водню

Наукова звітна сесія

титул

Тези доповідей 2011

титул

Тези доповідей 2012

титул

Тези доповідей 2013

титул

Тези доповідей 2014

титул

Основные направления развития водородной энергетики (обзор)

титул

Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Про найважливіше:


Нанопористі матеріали на основі вуглецю для технології акумулювання водню

Області застосування

Передбачається використання досліджених методів синтезу нанопористих вуглецевих матеріалів та ефектів модифікування їх пористої структури і адсорбційної здатності до водню для створення практично та економічно прийнятних поглиначів і акумуляторів водню.

Короткий опис

Методи синтезу нових нанопористих елементвмісних (N, B, Р) вуглецевих і вуглецькремнеземних матеріалів, дослідження впливу умов синтезу та подальшого модифікування (термопарова активація тощо) на параметри їх пористої структури і адсорбційну здатність (енергія, питома адсорбція тощо) до водню.

Очікувані властивості

Підвищення адсорбційної здатності до водню до рівня 6% ваг. і більше (при Т = 77 К, р ≥ 20 атм) і зниження тиску зберігання водню.

Переваги

Використання застосованих методів синтезу і модифікування нанопористих вуглецевих матеріалів, які передбачають поєднання високої пористості (об’єму мікропор і вузьких мезопор) і формування на поверхні додаткових елементвмісних центрів поляризації, призведе до суттєвого підвищення їх адсорбційної здатності до водню і зниження тиску зберігання водню.

Конкуренти

School of Chemistry,
UniVersity of Nottingham,
UniVersity Park,
Nottingham NG7 2RD,
U.K.BASF AG

Стан розробки

Розроблено методики синтезу нанопористих елементвмісних (N, B, Р) вуглецевих і вуглецькремнеземних матеріалів, нітриду вуглецю та карбіду кремнію, досліджено вплив умов синтезу та подальшого модифікування (термопарова активація тощо) на параметри їх пористої структури і адсорбційну здатність до водню, одержано нанопористі зразки нітриду вуглецю та карбіду кремнію з високою питомою адсорбцією водню (до 15 мкмоль/м2, 1,2 % ваг. для зразків SiC з питомою поверхнею 400 м2/г) і вуглецеві зразки з високою питомою поверхнею (до 2300 м2/г) і адсорбційною здатністю до водню (до 2% ваг., Т = 77 К і р = 1 атм).

Інтелектуальна власність

Подача заявки на видачу патента передбачається після оптимізації застосованих методів синтезу і модифікування у напрямку створення нанопористих вуглецевих матеріалів з високою пористістю і специфічною до водню поверхнею, а також тестування їх адсорбційної здатності до водню в умовах, наближених до практичного використання (р ≥20 атм тощо).

Контактна інформація

Виконавець: Інститут фізичної хімії ім. Л.В. Писаржевського НАН України

Проект №30 «Нанокомпозитні пористі матеріали на основі діоксиду титану та вуглецю для технологій використання та акумулювання водню»

Контактна особа:

Яремов Павло Степанович

Тeл. +38(044)-525-67-71

Е-mail: yaremovp@ukr.net