ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях


Головнa

I.Отримання водню

II.Зберігання водню

III.Використання водню

Наукова звітна сесія

титул

Тези доповідей 2011

титул

Тези доповідей 2012

титул

Тези доповідей 2013

титул

Тези доповідей 2014

титул

Основные направления развития водородной энергетики (обзор)

титул

Водородная энергетика: хранение и транспортировка водорода (обзор)

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Про найважливіше:


Структуровані каталізатори комбінованого окислювального риформінгу C1-4 - алканів в синтез-газ

Області застосування

Каталізатор може бути використаний для одержання синтез-газу (регульованого співвідношенням H2/CO = 1–3) для подальшого синтезу аміаку, метанолу, діетилового ефіру та синтезу Фішера-Тропша шляхом комбінованого окси-вуглекислотно-парового риформінгу природного газу (метану та його гомологів).

Короткий опис

Високоефективний структурований каталізатор (блоковий стільникової структури) із невеликим вмістом активного компоненту та низьким газоодинамічним опором, що дозволяє реалізувати процес комбінованого окислювального перетворення С14 алканів з отриманням синтез-газу з діапазоном співвідношення H2/CO – від 1 до 3, за високої селективності по цільових продуктах, в т. ч. за умов, наближених до автотермічного режиму.

Очікувані властивості

Оптимізація технології отримання синтез-газу та водню шляхом комбінованого окси-вуглекислотно-парового риформінгу метану та його гомологів.

Переваги

Запропонований процес три-риформінгу метану характеризується високими виходами по водню; меншими енергетичними затратами на отримання синтез-газу (порівняно з промисловим процесом парового риформінгу); можливістю варіювання співвідношення H2/CO та використання як сировини парникових та викидних газів.
Розроблений каталізатор характеризується високою продуктивністю, стійкістю до навуглецювання, низьким газодинамічним опором, широким діапазоном робочих температур (500–1000°С), не містить дорогоцінних металів.

Конкуренти

На цей час не відомі конкурентні аналоги для розроблених структурованих каталізаторів три-риформінгу метану та його гомологів на теренах країн Європи та СНД.

Стан розробки

Визначено оптимальний склад каталізаторів (концентрації основних компонентів, вторинного носія, модифікуючих добавок) та метод приготування.

Інтелектуальна власність

Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України

Контактна інформація

Виконавець: Інститут фізичної хімії ім. Л.В.Писаржевського НАН України

Проект № 7 «Одержання водню шляхом комбінованого риформінгу природного газу та метанолу на структурованих каталізаторах»

Контактна особа:

доктор хім. наук
Соловйов Сергій Олександрович

Е-mail:soloviev@inphyschem-nas.kiev.ua