ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

«Розвиток наукових засад отримання, зберігання та використання водню в системах автономного енергозабезпечення»


Головнa

Проекти програми

Про найважливіше:

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Монографія

Монографія.
Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях.

Монографія

Монографія.
Відновлювано-воднева енергетика і паливні комірки

Наукова звітна сесія

Тези 2019

Тези 2019

ЦКП фундаментальних досліджень НАНУ:
«Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях» 2011-2015 рр.

ЦКП фундаментальних досліджень НАНУ:
«Фундаментальні аспекти відновлювано-водневої енергетики і паливно-комірчаних технологій» 2016-2018 рр.

Мета

цільової комплексної програми фундаментальних досліджень НАН України

«Розвиток наукових засад отримання, зберігання та використання водню в системах автономного енергозабезпечення»

на 2019-2021 рр.

Метою програми є створення науково-технічних засад широкого впровадження ПК і водню в енергетичний сектор України, в першу чергу в системи автономного енергозабезпечення, які головним чином базуються на використанні ВДЕ. Виконання програми має сприяти перебудові структури енергетики нашої країни в напрямі більш широкого використання «низьковуглецевих» і «безвуглецевих» технологій для суттєвого зниження шкідливих викидів в атмосферу.
В результаті виконання Програми будуть створені науково-технічні передумови широкого впровадження в енергетичну галузь України технологій, які базуються на використанні водню і ПК, що в свою чергузабезпечить перспективув найближчому майбутньому суттєво знизити викиди в атмосферу шкідливих речовин, в першу чергу СО2, і таким чином успішно виконати зобов’язання за Паризькою угодою 2015 року.
Передбачається, що в ході виконання Програми буде створено низку експериментальних зразків приладів, установок, систем, які матимуть перспективу реалізаціїна зацікавлених підприємствах України з подальшим впровадженням в господарську практику.
Буде обґрунтовано доцільність використання схеми ВДЕ – водень – ПК для автономного забезпечення електрикою, теплом, холодом окремих будинків, садиб, невеликих господарств тощо. Будуть створені відповідні демонстраційні системи, що дасть змогупереконувати громадськість, бізнесові і державні структури в перспективності розвитку даної галузі енергетики.

Питання які потребують подальшого вивчення і реалізації:


1.Знизити вартість виробництва систем паливних елементів, які будуть використовуватися в транспортних засобах, збільшуючи їх термін служби до рівнів, які можуть конкурувати з традиційними технологіями;
2. Підвищити електричну ефективність і довговічність різних паливних елементів, які використовуються для виробництва енергії, до рівнів, які можуть конкурувати з традиційними технологіями, при цьому знижуючи витрати;
3. Підвищити енергоефективність виробництва водню в основному шляхом електролізу води з використанням поновлюваних джерел при одночасному зниженні експлуатаційних і капітальних витрат, так щоб об'єднана система виробництва водню, його зберігання і конверсії з використанням системи ПК могла конкурувати з технологіями, присутніми на ринку;
4. Продемонструвати в широких масштабах можливість використання водню для підтримки інтеграції відновлюваних джерел енергії в енергетичні системи, в тому числі за допомогою його використання в якості конкурентоспроможного засобу накопичення енергії, виробленої з відновлюваних джерел;
5. Скоротити використання «критичної сировини», наприклад, за рахунок компонентів з низьким вмістом платини або без неї, а також шляхом переробки або обмеження/ виключення використання рідкісноземельних елементів.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Президії НАН України
№ 305 від 20.05.2019р.


Новини науки і техніки


Шановні керівники проектів Цільової комплексної програми наукових досліджень НАН України «Розвиток наукових засад отримання, зберігання та використання водню в системах автономного енергозабезпечення»» !

Пропонуємо Вашій увазі брошуру з результатами науково-технічного співробітництва в рамках виконання проектів спільної ініціативи "Паливні комірки і водень" за останні 10 років.

Більш докладно з вмістом брошури можна ознайомитись за посиланням :


Вчені винайшли технологію для перетворення CO2 в електроенергію і водень

В ході дослідження вчені південнокорейського Інституту науки і технологій Ульсан (UNIST) розробили метод виробництва електрики і водню з одночасним розщепленням вуглекислого газу - основного винуватця глобального потепління.
Дослідницька група продемонструвала пристрій під назвою Hybrid Na-CO2, яке може безперервно працювати більше 1000 годин, виробляючи водень і електрику за рахунок утилізації вуглекислого газу в водному розчині.

читати докладніше :


Водневий електрогрузовік Nikola Tre вийде на траси Європи у 2022 році

У той час як Tesla, Ford і багато інших працюють над створенням повністю електричних великовантажних автомобілів, є виробники, які роблять ставку на потужні водневі тягачі. У їх числі американська компанія Nikola Motors, яка готує до масового виробництва дві моделі на паливних елементах і працює над третьою, що отримала торгове ім'я Tre (норвезькою «три») і призначеної для європейського ринку.

читати докладніше :


Про відкриття проривного способу виробництва водню заявили ізраїльські вчені

Вчені з Бен-Гуріонского університету в Негеві (BGU) спільно з фахівцями Ізраїльського технологічного інституту розробили новий хімічний механізм, що дозволяє створити більш продуктивний спосіб отримання водневого палива з води.
Цей процес залежить від сонячної енергії, а не від вливання в реакцію величезних кількостей штучної енергії, як того вимагають сучасні методи.

читати докладніше :


Створено перший роботоспособный прототип перезаряджаемой "протонної батареї"

Дослідники з університету RMIT, Мінбурн, Австралія розроили та виготовили перший роботоспособний зразок перезаряджуваної "протонної батареї", яка, у перспективі, зможе виступати в якості джерела енергії для електричних автомобілів, домашніх господарств та електронних пристроїв різного класу. У нового пристрою, при умови його подальшої доработки, може виявитися більш високий показник щільності енергії зберігання, ніж у традиційних літій-іонних акумуляторів, а деякі інші характеристики протонного акумулятора роблять її ідеальним варіантом для створення пристроїв проміжного зберігання енергії, призначених для зниження пиковою навантаження на енергетичні мережі.

читати докладніше :


Запущено перший трамвай на водневому паливі

Про новий транспортному засобі повідомляє агентство новин Сіньхуа. За розробку відповідала корпорація   China Railway Rolling Corporation (CRRC). Як повідомляється в прес-релізі,   при русі трамвай не виділяє ніяких забруднюючих атмосферу речовин.

читати докладніше :


Знайдена нова технологія отримання водню з води за допомогою алюмінію

Водень вже досить давно розглядається і подекуди використовується в якості екологічно чистого виду палива. Але більш широкого використання водневого палива заважає цілий ряд невирішених на сьогоднішній день проблем, головними з яких є зберігання і транспортування.  Однак, група дослідників з американської Армійській науково-дослідної лабораторії,  проводячи експерименти на Абердинском випробувальному полігоні поблизу Меріленда, зробила випадкове відкриття.  Протока воду на брусок особливого алюмінієвого сплаву, склад якого тримається поки в секреті,  дослідники помітили миттєво почався процес бурхливого виділення водню.

читати докладніше :


«Миттєву» зарядку електромобілів забезпечить технологія проточних батарей IFBattery

Американські вчені з Університету Пердью розробили технологію, яка зможе забезпечити «миттєву» зарядку електромобіля. При цьому, за словами інженерів, новий метод є безпечним,   доступним і екологічно чистим, а також таким же простим і швидким,   як заправка автомобіля на звичайній бензинової АЗС.

читати докладніше :


Qualcomm створила систему бездротової підзарядки   електромобілів на ходу

Мета DEVC полягає в тому, щоб дозволити електрокарам заповнювати запас енергії безпосередньо в русі і,   відповідно, без проводів. Для цього в дорожнє полотно пропонується інтегрувати спеціальні передавачі енергії,   а в днище транспортних засобів - приймачі.

читати докладніше :


Українські дослідження: карбонові стільники – нова модифікація вуглецю, здатна зберігати водень

Це відкриття відразу ж пригорнуло увагу завдяки перспективі використання нового матеріалу як легкого та місткого сховища для водневого палива. Саме процес зберігання та транспортування водню, з огляду на його небезпечність та енерговитратність, є ключовою перешкодою на шляху до використання газоподібного водню як відновлюваного паливного джерела.

читати докладніше :


Сайт, який регулярно публікує новини та статті з водневої тематики українською мовою. Також більшість статей продубльовані англійською.

В 2009 році рішенням прихильників водню, було створено Об'єднання "Воднева Енергетика" (ОВЕ) для об'єднання зусиль задля розповсюдження водневих технологій на території України, створення законодавчої бази та норм безпеки, роз'яснення населенню користі від використання водню, як палива, а також для звернення уваги молодих до найголовніших.

http://uahe.net.ua/

Згоннік В'ячеслав

засновник та адміністратор цього ресурсу http://uahe.net.ua/

zgonnik@uahe.net.ua


Розроблено новий спосіб отримання водню шляхом розщеплення води

"Основною трудністю, з якою ми зіткнулися, було введення металевого ванадію в гідроокис нікелю.   Але витрачені зусилля не були марними, і отримані результати перевершили всі наші очікування "- розповідає Кі Фен (Ke Fan),   один з дослідників, - "Отримана ефективність розщеплення води за участі нового каталізатора вже дозволяє використовувати   його для виробництва гідролізних осередків нового типу, потенціал яких здатний зробити революцію в технологіях отримання   водню ".

читати докладніше :


Водородная энергетика.

Нові технології виробництва енергії

Завдання щодо зниження антропогенних навантажень на навколишнє середовище є основними з проблем, поставленими перед людиною.
Один з варіантів щодо вирішення цих проблем - перехід на альтернативне джерело палива - зокрема - водень.

читати докладніше


Українські вчені створили батарею, яка в 1000 разів ефективніше аналогів

Джерело електрики, створений київськими вченими під керівництвом Владислава Кисельова,   став фіналістом одного з найпрестижніших в Україні міжнародних конкурсів наукових проектів «Сікорський челендж»,   який пройшов в Києві.

читати докладніше :


«Вуглецеві стільники»: українські вчені відкрили нову форму вуглецю

Команда українських вчених розробила новий вид вуглецевої структури - так звані «карбонові стільники» - матеріал, який здатний докорінно поліпшити ефективність паливних елементів

читати докладніше