ЦІЛЬОВА КОМПЛЕКСНА ПРОГРАМА НАУКОВИХ ДОСЛІДЖЕНЬ НАН УКРАЇНИ

Фундаментальні аспекти відновлювано-водневої енергетики і паливно-комірчаних технологій


Головнa

I.Отримання водню

II.Зберігання водню

III.Паливні комірки

Про найважливіше:

Наукова звітна сесія

титул

Тези доповідей 2016

Монографія

Монографія.
Фундaментальні проблеми водневої енергетики.

Монографія

Монографія.
Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях.

ЦКП фундаментальних досліджень НАНУ:
«Водень в альтернативній енергетиці та новітніх технологіях» 2011-2015 рр.

Мета

цільової комплексної програми фундаментальних досліджень НАН України

«Фундаментальні аспекти відновлювано-водневої енергетики і паливно-комірчаних технологій»!

на 2016-2018 рр.

Мета Програми полягає в опрацюванні фундаментальних проблем створення нових матеріалів, технологічних процесів, конструкцій та демонстраційних систем, які б стали основою широкого впровадження в Україні ВДЕ, водневих і паливно-комірчаних технологій та сприяли б поступовому зменшенню залежності від імпорту енергоносіїв, диверсифікації та використанню вітчизняних стабільних в т. ч. відновлюваних енергетичних ресурсів, а також зменшенню викидів, які містять вуглець, при виробництві електричної енергії.

ЗАТВЕРДЖЕНО
постановою Президії НАН України
№ 363 від 09.06.2016 р.


Новини науки і техніки


Сайт, який регулярно публікує новини та статті з водневої тематики українською мовою. Також більшість статей продубльовані англійською.

В 2009 році рішенням прихильників водню, було створено Об'єднання "Воднева Енергетика" (ОВЕ) для об'єднання зусиль задля розповсюдження водневих технологій на території України, створення законодавчої бази та норм безпеки, роз'яснення населенню користі від використання водню, як палива, а також для звернення уваги молодих до найголовніших.

http://uahe.net.ua/

Згоннік В'ячеслав

засновник та адміністратор цього ресурсу http://uahe.net.ua/

zgonnik@uahe.net.ua


У Кембриджі розробили новий екологічний спосіб виробництва водню

Кембриджські вчені, як і багато інших дослідників до них, вирішили використовувати біомасу як джерело водню, зокрема, вони зосередилися на лігноцелюлози, яка міститься в рослинах.

читати докладніше :


Разработан новый способ получения водорода путем расщепления воды

“Основной трудностью, с которой мы столкнулись, было введение металлического ванадия в гидроокись никеля. Но потраченные усилия не пропали даром, и полученные результаты превзошли все наши ожидания” – рассказывает Ки Фэн (Ke Fan), один из исследователей, – “Полученная эффективность расщепления воды при участи нового катализатора уже позволяет использовать его для производства гидролизных ячеек нового типа, потенциал которых способен произвести революцию в технологиях получения водорода”.

читати докладніше :


Воднева енергетика.

У статті дається загальне уявлення про основи водневої енергетики, її переваги та недоліки щодо інших технологій альтернативної енергетики, а також показано чому майбутнє належить саме водневим технологіям.

читати докладніше


Водородная энергетика.

Новые технологии производства энергии.

Задачи по снижению антропогенных нагрузок на окружающую среду являются основными из проблем, поставленными перед человеком.
Один из вариантов по решению этих проблем – переход на альтернативный источник топлива – в частности – водород.

читати докладніше


Украинские ученые создали батарею, которая в 1000 раз эффективнее аналогов

Источник электричества, созданный киевскими учеными под руководством Владислава Киселева, стал финалистом одного из самых престижных в Украине международных конкурсов научных проектов «Сикорский челлендж», который прошел в Киеве.

читати докладніше :


«Вуглецеві стільники»: українські вчені відкрили нову форму вуглецю

Команда українських вчених розробила новий вид вуглецевої структури - так звані «карбонові стільники» - матеріал, який здатний докорінно поліпшити ефективність паливних елементів

читати докладніше


Что такое топливные элементы?

Зображення:
Метанольный топливный элемент

Основний принцип роботи паливних елементів був відкритий британським вченим сером Вільямом Гроув в 1839-му році. Він відомий як батько «паливної комірки». Вільям Гроув генерував електрику шляхом зміни електролізу води для вилучення водню і кисню.

читати докладніше


Паливні елементи.

A fuel cell is a device that converts chemical potential energy (energy stored in molecular bonds) into electrical energy. A PEM (Proton Exchange Membrane) cell uses hydrogen gas (H2) and oxygen gas (O2) as fuel. The products of the reaction in the cell are water, electricity, and heat. This is a big improvement over internal combustion engines, coal burning power plants, and nuclear power plants, all of which produce harmful by-products. Since O2 is readily available in the atmosphere, we only need to supply the fuel cell with H2 which can come from an electrolysis process (see Alkaline electrolysis or PEM electrolysis)

читати докладніше


Нова технологія дозволяє різко знизити вартість паливних елементів.

Вчені із Західного університету (Western University) знайшли спосіб різко знизити ціну паливних елементів. Завдяки цьому паливні елементи, які є дуже перспективним джерелом енергії, можуть знайти шлях у масове виробництво. Суть нової методики полягає в «розбивці» платинового каталізатора на наночастинки і навіть окремі атоми, здатні прискорювати хімічні реакції.
Опублікував: MrVigner в рубриці Зелена енергетика
Джерело: CNews

читати докладніше


Воднева енергетика, як вона є.

Директор Паризького музею науки Пілатром де Розьє в середині 18 століття наважився на ризикований експеримент: вдихнув водень, щоб дізнатися, як він діє на організм. Нічого не відчувши, вирішив дихнути на полум’я свічки… Пролунав вибух – дослідник дивом лишився живий. У легенях водень змішався із залишками повітря і став вибухонебезпечним. Сьогодні науковці запевняють: уже навчилися приборкувати водень, світ - на порозі ери водневої енергетики.

читати докладніше


Енергетики приручають штучний фотосинтез.

Американські вчені побудували установку для здійснення штучного фотосинтезу. Цей апарат перетворює сонячне світло в водень і кисень по запозиченим у матінки-природи "технологіями". Оволодіння цим процесом з достатнім показником ККД відкриває нові можливості у створенні нових систем поновлюваних джерел енергії.

читати докладніше


Укренерго має намір розвивати «розумні» мережі з електромобілями як джерело енергії

НЕК "Укренерго" планує в 2018 році приступити до впровадження інтелектуальних мереж Smart Grid, повідомив журналістам директор з комунікацій та міжнародного співробітництва компанії Михайло бно-Айріян в Києві на 7-му Європейсько-Українському енергетичному дні.

читати докладніше


Знайдено спосіб підвищити ефективність твердооксидних паливних елементів.

В паливних елементах виробіток електроенергії відбувається завдяки хімічні реакції між воднем і киснем, але найкраще така реакція проходить в твердооксидних паливних елементах, при попередньому нагріванні до температури в 700 °С і вище. Однак такі умови далеко не завжди вигідні та практичні.
За матеріалами: Компьюлента
Опублікував: MrVigner в рубриці Технології

читати докладніше