Шановні колеги!
DAAD оголосив конкурс дослідницьких стипендій Zukunft Ukraine для молодих вчених: українські магістранти, докторанти та аспіранти та постдоки можуть отримати фінансування для короткострокового перебування з метою проведення досліджень у Німеччині.
Метою програми Zukunft Ukraine (Україна майбутнього) є підтримка наукової діяльності у ВНЗ України, а також заохочення та надання можливості молодим науковцям зробити свій внесок у відновлення України та її наукової спільноти.
Хто може подавати заявки?
Висококваліфіковані українські магістранти, аспіранти, доктори наук (постдокторанти, викладачі ВНЗ), які працюють або навчаються у вищих навчальних закладах України, незалежно від того, в якій країні вони наразі перебувають.
Що фінансується?
Науково-дослідницьке стажування тривалістю 1-6 місяців у державному або визнаному державою німецькому ВНЗ або позауніверситетській науковій установі, яке проводиться за погодженням із науковим керівником у Німеччині.
Можливий період фінансування: з 1 серпня 2026 року до 31 січня 2027 року. Стипендія не підлягає продовженню.
Розмір стипендії
Щомісячний розмір стипендії залежить від рівня освіти:
– 992 євро для студентів магістратури
– 1 400 євро для аспірантів
– 2 000 євро для постдокторантів
– 2 150 євро для досвідчених науковців та викладачів вищих навчальних закладів, які мають ступінь доктора наук
– 2 300 євро для професорів
Також можливі виплати на медичне страхування та покриття витрат на поїздку.
У разі інвалідності або хронічного захворювання: дотація на додаткові витрати, пов’язані з перебуванням за кордоном, які не покриваються третіми сторонами.
Вимоги до кандидатів
Кандидати повинні бути зараховані на навчання або працювати в українському ВНЗ або в державній науковій установі, а також мати українське громадянство.
Також право на подання заявки мають громадяни третіх країн, які до 24 лютого 2022 року або в цей день перебували в Україні з безстроковим дозволом на проживання.
Повторне подання заявки в цілому можливе, однак між періодами фінансування має пройти щонайменше 12 місяців.
Початок прийому заявок: 1 квітня 2026. Подача заявок відбувається через DAAD-портал.
Дедлайн: 13 травня 2026.
Деталі та подача заявки: Future Ukraine: Research Grants for Ukrainian Master´s students and researchers - DAAD - Deutscher Akademischer Austauschdienst
З повагою,
Марина Стороженко
завідувач відділу №40